ТЕЛЕФОНУЙТЕ - МИ НА ЗВЯЗКУ: +38(067)808-03-68 Viber, WhatsApp: +380678080368
Facebook Instagram Yutube

ЯК ОТРИМАТИ СПАДЩИНУ, ЯКЩО СТРОК ЙОГО ОФОРМЛЕННЯ ЗАКІНЧИВСЯ

Вступити в права успадкування нерухомим майном можна, звернувшись для отримання відповідного свідоцтва до нотаріуса або подавши позов до суду. Подібний висновок можна зробити на підставі положень Цивільного кодексу України.
Згідно зі статтею 1268 Цивільного кодексу України, в разі пропуску спадкоємцем терміну отримання спадщини затвердженого законом, він має право скористатися послугами нотаріуса. У нотаріальній конторі громадянин може письмово засвідчити право на спадщину. Відмова у видачі документа, що підтверджує права на майно нотаріусом на увазі отримання письмової постанови про незгоду зробити нотаріальний акт.
Після отримання постанови претендент на спадщину може скористатися правом вирішити питання через суд. Потрібно передати в судові органи позовну заяву, в якому обґрунтувати необхідність призначити додатковий термін, щоб встановити право володіння оспадкоємим майном і прийняти спадщину.
Виходячи з вищевказаної статті 1268 Цивільного кодексу України, спадкоємцю дається право прийняти спадщину або відмовитися від нього і в разі отримання спадщини за заповітом, і на законних підставах. Статтею 1270 свідчить, якщо підтверджено спільне проживання спадкодавця і спадкоємця протягом довгого часу, спадок передається останньому автоматично після відкриття спадщини. Відмова від спадщини можливий протягом визначеного законом терміну. Для прийняття спадщини правовими нормами встановлено період в шість місяців, відлік якого починається з моменту оголошення заповіту або відкриття спадщини.
У статті 1272 Цивільного кодексу України міститься норма, згідно з якою, спадкоємець, який не отримав спадок вчасно в силу обставин, що склалися, може звернутися з підтверджуючими документами в суд. В судовому порядку визначається додатковий термін, достатній, щоб підготувати і передати до органів заяву про прийняття спадщини.
Коли спадкоємець прийняв спадщину, куди входить нерухомість, то згідно з нормами статті 1297 Цивільного кодексу України, він повинен отримати у нотаріуса свідоцтво про право на нерухоме майно, яке перейшло у спадок. У селах такий документ видає уповноважена на нотаріальні дії посадова особа відповідного органу самоврядування.

Створення сайту - FOBS
Copyright © property-commercial.com.ua
Комерційна нерухомість України
Продаж, оренда комерційної нерухомості