ТЕЛЕФОНУЙТЕ - МИ НА ЗВЯЗКУ: +38(067)808-03-68 Viber, WhatsApp: +380678080368
Facebook Instagram Yutube

ТЕНДЕНЦІЇ РИНКУ НЕРУХОМОСТІ У 2017 РОЦІ. УКРАЇНА

У порівнянні з попереднім роками, ситуація в економіці поступово стабілізується, люди звикають до новими економічним реаліям. Курс долара не робить різких рухів. Банківська система повертає до себе довіру. Нацбанк зменшує обмеження на депозитному ринку. Іпотека дуже повільно, але оживає, інтерес до неї зростає. Це дозволяє учасникам ринку діяти активніше. Тим часом, деякі нововведення на ринку (такі як Єдиний реєстр боржників і нові правила отримання Форми 3 (довідки про склад сім'ї)) вплинули на швидкість укладання угоди і кількість угод в цілому.

Оператори ринку відзначають серйозний розрив між заявочного цінами і реальними, продажними. З одного боку, власники констатують, що нерухомість дешевшає - вони бідніють. У той же час, статистичні дані говорять про зниження темпів падіння - в 2 рази. Поступово ситуація вирівнюється.

Дуже активно проявляє себе ринок первинної нерухомості. І в обласних центрах, і великих містах, таких, як Харків, Дніпро, Одеса, Львів. Забудовується Київська область і невеликі міста (Хмельницький, Вінниця, Житомир, Луцьк, Рівне). Але якщо раніше ціна на первинному ринку була зрозуміла, плюс-мінус стабільна, то зараз експерти відзначають деяке зниження вартості об'єктів - на ринку велика конкуренція. Багато пропозицій при низькому попиті. Окремим сегментом варто свого часу бурхливо розвивається Ірпінь, Буча та Ворзель - там простежується тенденція зниження ціни на квартири. Так як на об'єкти в 30-кілометровій зоні навколо Києва різко відчувається відсутність попиту, розвиваються стимулюючі маркетингові ходи.

Тим часом купівельна активність збільшується всередині столиці. По Києву великі мережеві забудовники надають привабливі пропозиції по ціні, розробляють різні програми лояльності, розстрочки, допомагають з кредитуванням.

Ринок первинної нерухомості тисне на ринок вторинної. З'явилися привабливі пропозиції вартістю квадратного метра 13500 гривень. Покупець-інвестор частіше вибирає нерухомість в сегменті економ-класу. В результаті експерти відзначають явні тенденції зниження попиту на вторинному ринку. За звітами за перший квартал 2017 року, спостерігається зниження ціни від 8 до 15%.

Ринок оренди процвітає. Попит на оренду великий (незважаючи на підвищення ціни за комунальні послуги). Більш того, не завжди вистачає пропозицій. Хоча підвищення вартості комунальних послуг і вплинула на апетити власників-орендодавців: вони поступаються клієнтам, особливо знижують ціни на дорогі об'єкти. Домовляються з орендарями.

Забудовники переключилися на економсегмент, так як інвестор частіше вибирає нерухомість в сегменті економ-класу.

З'явився новий вид об'єктів нерухомості - смарт-квартири (невеликою площею, 20 квадратних метрів) для проживання одного-двох чоловік. Вони розраховані на інвесторів, зацікавлених у купівлі з метою передачі в оренду. Така квартира коштує недорого. За 100 тисяч доларів можна купити близько п'яти подібних об'єктів і здавати їх в оренду. Період їх окупності значно менше, ніж об'єкта більшої площі.

Основний попит (до 80% угод) зосереджений в недорогому сегменті - до 30 тисяч доларів США. На вторинному ринку двокімнатні квартири по попиту випередили однокімнатні: вартість «двійок» не набагато вище.

Згідно з прогнозами експертів, на вторинному ринку ціни будуть коливатися в рамках похибки, але з тенденцією до невеликого падіння за підсумками року. На первинному ринку ціни в гривні залишаться колишніми. Помітний попит буде в сегменті найбільш доступного житла. Ринок оренди - стабільний. З'являться нові програми іпотеки, але попит на неї як і раніше буде низьким. Критична точка - 15% річних в гривні. Активізується ринок комерційної нерухомості і заміського житла.

Створення сайту - FOBS
Copyright © property-commercial.com.ua
Комерційна нерухомість України
Продаж, оренда комерційної нерухомості