ТЕЛЕФОНУЙТЕ - МИ НА ЗВЯЗКУ: +38(067)808-03-68 Viber, WhatsApp: +380678080368
Facebook Instagram Yutube

ЯК ВИБРАТИ ХОРОШОГО РІЕЛТОРА?

Так само, як обирають постачальника будь-яких послуг, від медичних і адвокатських до перукарень та ремонтних:

  • за власними відчуттями, на рівні «подобається - не подобається він мені», причому буквально за перші три-п'ять хвилин спілкування з агентом;
  • за рекомендаціями і відгуками тих людей, думку яких ви довіряєте.
     

Якщо Ви помилилися з названим двома основними ознаками, то у вас буде шанс навчитися на своєму гіркому досвіді.
Зазначу два аспекти:
• Носій ріелторської послуги, який Вам сподобався, і якого Ви найняли (тобто пообіцяли заплатити гроші і підписали договір) для надання допомоги у вирішенні свого питання на ринку нерухомості, повинен виправдовувати ваше ексклюзивне довіру з перших хвилин співробітництва до повного завершення угоди. Правильно надана послуга - це коли ви розлучаєтеся з великою сумою комісійних без жалю, з вдячністю цього професіонала, пишете йому відгук і починаєте рекомендувати його своїм друзям. Принагідно ви звернетеся знову ж до цієї людини, скільки б років не пройшло, і під яким би брендом він не працював. Професійна ріелторська послуга дуже персоналізована. Її справжня суть - це приватне підприємництво.
• Мотиви і потреби у кожного клієнта індивідуальні, вони можуть дуже серйозно відрізнятися. Відповідно, одному важливо, щоб його не турбували зайвий раз, він готовий навіть віддати ключі від квартири ріелтору і чекати запрошення до нотаріуса для підписання договору купівлі-продажу. Другий не засне, якщо ріелтор не подзвонив йому ввечері і не відзвітував про виконану сьогодні роботі. Не треба забувати також, що послуги з купівлі і з продажу нерухомості відрізняються один від одного в корені, багато досвідчені ріелтори вже почали на цьому спеціалізуватися.
Тому з'ясовуйте подробиці у ентузіастів, які вам рекомендували звернутися саме за цією адресою. Крім того, не соромтеся докладно формулювати свої потреби, ставити незручні питання агенту, уточнювати, що саме він буде робити, щоб задовольнити вашу потребу на ринку нерухомості.
А потім візьміть паузу і подумайте: може вам здається, що ви і самі це все зробите, може, немає сенсу платити комісійні, які вам, навіть після роз'яснень, здаються невиправдано великими? Може, ваш досвід достатній, щоб не навантажувати нікого своїми проблемами? Тоді подякуйте ріелтора, візьміть у нього візитку і йдіть. Він не зміг вам продати свою послугу. Почніть здійснювати покупку або продаж самостійно, без ріелтора. Подивіться самі, що з цього вийде. Може, вам сподобається, і ви зміните професію .
Хороший ріелтор це той, який перед початком роботи по задоволенню вашої потреби на ринку нерухомості настільки вам сподобався, і настільки переконливо продемонстрував переваги роботи саме з ним, що вам вже не хочеться шукати нікого іншого. Тому що ви зрозуміли, що самі зробите цей складний комплекс робіт гірше, ніж він, що ви втратите більше.
ЯКИМИ ПОВИННІ БУТИ ПРАВИЛЬНІ ВЗАЄМОВІДНОСИНИ МІЖ ріелторів і КЛІЄНТОМ
Система ексклюзивної роботи ріелтора з власником на основі прозорих, обумовлених при підписанні договору на послугу комісійних передбачає співпрацю всього ріелторського співтовариства з продажу підготовленого і правильно позиціонується на ринку об'єкта. При цьому покупець не платить ніяких комісійних ріелторам, оскільки вони вже включені в кінцеву ціну об'єкта, яку він і бачить в рекламі. Це тисячолітня логіка продажів в силу різних причин практично не дотримується сьогодні на пострадянському просторі. Що, на мій погляд, і призвело до катастрофічного падіння іміджу такій важливій та відповідальній послуги, як ріелторська. Саме зараз, під час кризи, коли найбільш затребувані послуги з продажу нерухомості, є шанс відродити довіру і повагу до цієї професії, яка вважається авангардом приватного підприємництва в силу обсягів, складності і значущості об'єкта продажу.
Отже: у хорошого ріелтора є досвід роботи з подібними об'єктами, він знає все аналоги і може професійно оцінювати переваги і недоліки вашої нерухомості. Вірна ознака невпевненого агента якщо він не чесний з вами, і не говорить вам те, що ви хотіли б почути. Такий агент вам не потрібен! Професійний ріелтор дає вам рекомендації з передпродажної підготовки об'єкта, з безпеки, по спілкуванню з вихідними на вас безпосередньо покупцями і іншими агентами (завдання яких одна - збити ціну об'єкта). Він володіє питаннями маркетингу і реклами, основ юриспруденції, фінансування угод і оподаткування або, по крайней мере, рекомендує вам перевірених фахівців з цих питань. Він вміє коректно працювати з запереченнями та емоціями покупців (ця навичка в будь-якій сфері торгівлі відпрацьовується роками, а в продажу нерухомості і поготів). Багато чого ще повинен вміти робити той носій ексклюзивної ріелторської послуги (неважливо - індивідуальний чи це підприємець або велике агентство з безліччю філій). Наполегливо шукайте такого професіонала, це дуже важливо, адже, врешті-решт, саме його зусилля і приведуть до продажу вашого об'єкта нерухомості по максимально можливої ​​на ринку ціною.
ЯКА ВАРТІСТЬ послуги ріелтора
Якщо вам пощастить, і ви знайдете такого ріелтора, то це питання про його комісійних вже не встане. Запевняю вас - ви після угоди з задоволенням заплатите названі ним відсотки комісійних, тому що будете впевнені - ви виграли від співпраці з ним. Сьогодні торг з нерухомості може досягати і 10 і 15%, часом, за деякими сегментами ринку землі і приватних будинків - багато більше. Звані професійними ріелторами відсотки (зазвичай 5-6%) тьмяніють у порівнянні з тими грошима, які ви можете втратити при неадекватних діях і невмілих торгах. Хороші нечисленні фахівці завжди затребувані, особливо в складні для ринку часи. Справжній ріелтор не буде, працювати на авось, з невмотивованим клієнтом. Він ніколи не погодиться на таку постановку задачі: «Ви попродавали, а там ми подивимося». Він чемно передасть вам свою візитку і щиро побажає удачі. Тому що знає, що ви до нього повернетеся! І не пошкодуєте про це!
З матеріалів, люб'язно наданих, Артуром Павловичем Оганесяном

Створення сайту - FOBS
Copyright © property-commercial.com.ua
Комерційна нерухомість України
Продаж, оренда комерційної нерухомості