ТЕЛЕФОНУЙТЕ - МИ НА ЗВЯЗКУ: +38(067)808-03-68 Viber, WhatsApp: +380678080368
Facebook Instagram Yutube

СИТУАЦІЯ НА РИНКУ НЕРУХОМОСТІ УКРАЇНИ 2017- 2018

«Мильна бульбашка», він же фінансовий, спекулятивний, ринковий, цінової. В основі будь-якого з них і всіх разом лежить торгівля дорогими великими товарами, обсягами товарів, нерухомістю або цінними паперами за цінами, суттєво відрізняється від справедливої ціни. Як правило, ситуація характеризується ажіотажним попитом на якийсь товар, у результаті чого ціна на нього значно зростає, що, в свою чергу, викликає подальше зростання попиту. Чергу у відділ продажу житла звичайна справа, при цьому квартир на всіх бажаючих не вистачає, продаж йдуть ескізи і кольорові картинки можливо майбутніх будинків.
Сподіваюся, серед читачів є люди, які пам'ятають фінансовий (банківський) криза 2008 року, коли лопнув справжній «мильна бульбашка» на ринку нерухомості. Згадайте, як ціни на нерухомість росли не по кварталах, а по тижнях, як росла невиплачена частина квадратних метрів. Пам'ятаєте, як менеджери у відділах продажів при укладенні договору купівлі продажу говорили: «На невиплачену частину квадратних метрів вартість буде зростати. Ми не знаємо, на яку величину, і в який період, але подорожчання точно буде. Так що ми настійно рекомендуємо викупити свої метри як можна швидше». Ціна була винятково спекулятивна і базувалася на існуючому попиті. У Києві в порядку речей була ситуація при якій вартість квадратного метра могла зрости в 3 рази за час будівництва будинку. Але рано чи пізно ринок завжди корегується до справедливої ціни, викликаючи паніку інвесторів при подальшому падінні ціни. Саме цей процес порівнюють з вибухом мильного міхура, що і пояснює його назву.
Економічні бульбашки приносять збитки, як власникам товарів, так і особам, залежним від них, а при більших обсягах операцій — цілим галузям, локальних і глобальної фінансовим системам.
Міхур 2008 року – це класичний випадок: ціни впали в рази, і впали до свого економічно обґрунтованого рівня.
Нерухомість 2017 відрізняється від мильного міхура 2008 року. Сьогоднішні ціни не можуть впасти в рази. Якщо ціни зменшаться хоча б в 2 рази, то економ і середній ціновий сегмент ринку просто зупиняться, а це більш ніж 80% всього ринку нерухомості.
На ринку нерухомості зараз саме звичайне перевиробництво. Криза перевиробництва – один з видів кризи у ринковій економіці, який характеризується порушенням балансу попиту і пропозиції (пропозиція починає переважати над попитом), появою проблем у кредитній сфері, безробіттям, погіршенням інвестиційної діяльності компаній, зниженням ВВП, зниженням рівня життя населення, а в Україні ще й появою предмайданных настроїв і так далі. Чи Не це ми спостерігаємо сьогодні?
Україна зовсім не унікальна в кризі перевиробництва житла на ринку нерухомості. Китай є найбільш показовим в цьому питанні. Стійка фінансова ситуація довгі роки була основою для інвестицій у нерухомість по більшій частині державних органів. Хотілося б, щоб при підтримці уряду ефективно працювали програми доступного житла, адже житло вже побудовано.
Ситуація порівнянна з поїздом, який набрав швидкість і почав сповільнювати хід. Сам поїзд - це ринок нерухомості. Машиніст – забудовник, вугілля – інвестиції, а житловий комплекс - топка. Інвестицій стало менше надходити в топку, вогонь зменшився, поїзд став уповільнювати швидкість, але поки ще чудово рухається за інерцією. У гіршому випадку він може навіть зупинитися, але точно не лопне. І як тільки зміниться економічна ситуація, буде хоча б 2...3% реального зростання ВВП, він тут же продовжить свій шлях.

Створення сайту - FOBS
Copyright © property-commercial.com.ua
Комерційна нерухомість України
Продаж, оренда комерційної нерухомості