ТЕЛЕФОНУЙТЕ - МИ НА ЗВЯЗКУ: +38(067)808-03-68 Viber, WhatsApp: +380678080368
Facebook Instagram Yutube

ЛОГІСТИЧНІ ОПЕРАТОРИ НАРОЩУЮТЬ СВОЮ ЧАСТКУ В СЕГМЕНТІ СКЛАДСЬКОЇ ЛОГІСТИКИ

У 2017 році на ринку складської нерухомості підтвердилася тенденція до зростання, яка почалася ще в кінці 2016 року Як повідомили в компанії CBRE Ukraine, основою рушійною силою стало загальне відновлення попиту з боку ринків роздрібної торгівлі та логістики, централізація (переміщення гравців з регіонів до столиці), поліпшення умов оренди у вигляді якісних приміщень, що сприяло зростанню обсягу валового поглинання і зменшення вакантності. Загалом, бізнес зберігав оптимізм щодо пожвавлення ділової активності в сегменті протягом року.

 

Річний обсяг валового поглинання (включаючи операції з продажу для власного використання) склав приблизно 120 000 кв. м (+ 9% г / г). У структурі валового поглинання домінували великі рітейлери. Так, їх частка в структурі досягла 57%. Транспортні оператори зайняли друге місце на ринку, і їх частка становить 31%.

 

ТЕНДЕНЦІЇ ПОПИТУ

Зростання попиту орендарів спостерігався переважно в об'єктах під керуванням логістичних операторів. Зокрема, у 2017 році група логістичних компаній ZAMMLER розширила орендовані складські площі на 12 500 кв. м, у зв'язку зі співробітництвом з новими клієнтами. Значущою угодою в сегменті складів логістичних операторів стала оренда METRO C & C 14 000 кв. м в складському комплексі FM Logistic в 1 півріччі 2017 року. У сегменті оренди тенденція до розширення існуючих площ також стала більш очевидною. Частка валового поглинання в основному складалася з переїздів, тому угоди щодо розширення склали близько 48 000 кв. м в загальному обсязі, причому саме логістичні оператори з часткою в 76% домінували в структурі даних угод. Також, серед угод з оренди необхідно відзначити розширення національного логістичного оператора "НП Логістик", який додатково орендував 8 600 кв. м в складському комплексі Omega II, а логістичні оператори Kuehne + Nagel і Rhenus орендували 5 000 кв. м кожен в складських комплексах FIM Service і West Gate Logistics, відповідно.

 

Серед найбільших логістичних операторів, які домінують в секторі за обсягами орендованої площі та наявних площ у власності, можна виділити п'ятірку компаній, яка в основному складається з міжнародних компаній і однієї української компанії.

Наталя Сокирко, керівник департаменту складської і логістичної нерухомості CBRE Ukraine,зазначила: «Така тенденція сформувалася історично, саме тоді, коли в Україні почали заходити логістичні оператори. Міжнародні клієнти, які були корпоративно пов'язані з цими компаніями, стали кінцевими користувачами їх послуг. Це пояснюється тим, що головним фактором для міжнародних компаній був так званий логістичний аутсорсинг».

У структурі загального обсягу площ існують власні площі логістичних операторів, які перейшли на ринок оренди, і передані в оренду кінцевим користувачам, відповідно. Так, український логістичний оператор ZAMMLER (локальна компанія з представництвами в Польщі і Китаї) є лідером за обсягами площ, які компанія орендує і на яких проводяться логістичні операції. Наталя Сокирко зазначає, що це є показником зміни і переформатування ринку логістичних послуг в сторону локальних провайдерів.

 

ОПЕРАТОРИ І ПОСЛУГИ

У період кризи все більше логістичних операторів почали розвивати послугу аутсорсингу свого персоналу на складах клієнта. Якщо розглянути структуру обсягу площ, яка формується з площ, що знаходяться у власності та в оренді логістичних операторів, і площ, на яких проводиться обслуговування клієнта на його ж складі, то даний показник є більше фактичних площ, які логістичний оператор орендує або має у власності.

Традиційно логістичні компанії в Україні присутні в основному в Києві і займають великі площі, однак в регіонах даний тренд представлений набагато нижчими показниками як площ, так і різноманітністю самих компаній. Це пов'язано в першу чергу з більш слабким розвитком регіональних ринків.

Варто зазначити, що українські логістичні компанії почали активно розвиватися в останні роки. Наталя Сокирко, прокоментувала: «Потрібно відзначити, що під час кризових 2015-2016 років, локальні оператори поступово відвоювали свою частку на ринку. Українські компанії, які можна виділити на даний момент це Business Group, ZAMMLER, Logistic Plus, УВK і «НП Логістик». Однак, в основному, саме локальним логістичним провайдерам властиві питання координації дій як всередині компанії, так і з клієнтами.

 

 

ПОСТУПОВО, ЛОКАЛЬНІ ОПЕРАТОРИ ПРИДАЮТЬ БІЛЬШЕ СУТТЄВОЇ КОНКУРЕНЦІЇ МІЖНАРОДНИМ ЛОГІСТИЧНИМ КОСПАНІЯМ.

Наприклад, українські компанії вже зараз розглядають нові напрямки для розвитку, демонструють готовність інвестувати в проекти і формати. Адже одним з переваг локальної логістичної компанії є можливість швидкого прийняття рішень на місці. Серед таких представників вітчизняних провайдерів, можна відзначити групу логістичних компаній ZAMMLER, яка на даний момент надає стабільно хороший сервіс і стрімко нарощує обсяги орендованих площ. Що стосується міжнародних логістичних операторів, то їх ключовими характеристиками залишаютьсявисокі стандарти корпоративної культури, процедурності і якості послуг.

Наприклад, навіть під час кризи, міжнародний провайдер FM Logistic продовжував будівництво складських об'єктів і зараз, вакантність в складських комплексах, що перебувають у власності провайдера, є нульовою ».

 

СТРУКРТУРА ПОПИТУ

Однак сектор роздрібної торгівлі все ще залишається первинним стимулом для попиту на складські приміщення на ринку. Наприклад, після значного розширення свого орендного простору в логістичному комплексІ East Gate Logistic в 2016 році, рітейлер Auchan орендував додатково 3 000 кв. м в складському центрі UKR DC. Орендарі промислового сектора також проявили зрослий інтерес до складських об'єктів. Компанія Malbi, відома як виробник шоколаду Millennium, розташована в Дніпрі, орендувала близько 6 000 кв м в складському комплексі ICT. Ще одна велика угода з оренди в промисловому секторі була завершена компанією SMK (5 000 кв. М), яка переїхала в логістичний комплекс «Термінал Буча».

Наталя Сокирко, додає, що за останні роки спостерігалася тенденція, коли основними користувачами логістичних операторів були компанії представники сектора FMCG, то їх частка сьогодні дещо зменшилася. На даний момент можна виділити кілька секторів, які домінують в сегменті, а саме побутова техніка, fashion рітейлери і рітейлери сегменту здоров'я і краси. Також, в останні роки було зафіксовано активний розвиток сектора e-commerce.

Якщо ситуація на ринку залишиться стабільною, є передумови до розвитку будівництва складських площ за схемою built-to-suit, а також, можна говорити, що в наступному році є можливість повернення до ринку долара.

 

Що стосується обстановки, яку слід очікувати на ринку в 2018 році, Наталя додає: «Якщо ситуація на ринку залишиться стабільною, є передумови до розвитку будівництва складських площ за схемою built-to-suit, а також, можна говорити, що в наступному році є можливість повернення до ринку долара. Не варто забувати, про потенційний розширенні поля іноземних компаній на ринку, адже вже зараз про свій вихід на ринок заявили такі компанії як IKEA і H&M. На нашу думку, в Україні є великий потенціал для розвитку логістичного сектора. Для зростання даного сегмента ринку нерухомості потрібна саме стабільність економіки, тоді як місця під сонцем вистачить усім ».

 

Купити комерційну нерухомість України

https://property-commercial.com.ua/detail_catalog.php?id_catalog=1065&grup=1&cat=2&oblast=1&gorod=2#select

Створення сайту - FOBS
Copyright © property-commercial.com.ua
Комерційна нерухомість України
Продаж, оренда комерційної нерухомості